Opowieść o torach
Friday December 6th 2019

Tor wyścigowy – Motopark Kraków

Szczególnym dniem dla fanów sportów motorowych była data 9.06.2017 roku – otwarcie jedynego w Małopolsce ośrodka z torem do jazdy szybkiej, o funkcji szkoleniowej i doskonalenia technik jazdy.

Motopark Krakówmotopark kraków

Budowa Motoparku Kraków została zainspirowana pomysłem byłego rajdowca Michała Kościuszko, pierwszego i jedynego polskiego wicemistrza świata Junior WRC, który obecnie na terenie Motoparku Kraków prowadzi szkołę doskonalenia technik jazdy kierowców. Poznaj ofertę na autonator.

Tor zbudowany jest według nowoczesnych zasad konstrukcyjnych, posiada nitkę długości – w zależności od konfiguracji – od 800 do 1200 metrów z uwzględnieniem trzech płyt poślizgowych:
z kurtynami wodnymi, „zakręt” i płyta poślizgowa „S”.

Funkcjonalna infrastruktura

Rozbudowana infrastruktura Motoparku Kraków obejmuje również sale konferencyjno-eventowe, w których prowadzone są zajęcia teoretyczne na temat zasad zachowania się w sytuacjach ekstremalnych, natomiast na torze można doskonalić swoje umiejętności podczas hamowania awaryjnego, hamowania z ominięciem przeszkody, prawidłowego slalomu z kontrolą środka ciężkości samochodu i siły odśrodkowej, skręty manewrowe, awaryjne i wiele innych.

Do niedawna sporą popularnością cieszyły się tak zwane wolne treningi, w których kierowcy amatorzy mogli – pod pieczą instruktora – doskonalić swoje umiejętności i uczyć się nowych zachowań. Obecnie, z przyczyn obiektywnych zajęcia te zostały zawieszone.

More from category

Przejazd lamborghini na urodziny
Przejazd lamborghini na urodziny

Podczas szukania prezentu urodzinowego każdy chce nie tylko wywołać na twarzy solenizanta uśmiech i radość, lecz [Read More]

Jazda po torze
Jazda po torze

Zakup sportowego samochodu stał się szczególnie popularny wśród młodych osób, które posiadają spory zastrzyk [Read More]

Tor wschodzący Białystok
Tor wschodzący Białystok

Ogromne pokłady adrenaliny drzemią w każdym z nas, szczególnie wtedy gdy dane nam jest spróbowanie jazdy po super [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives